Psí týden

Minulý týden (7.5. – 12.5.) proběhl v 1. třídě ZŠ a MŠ Studnice již poněkolikáté „Psí týden“. Mnozí vědí, a ostatním vysvětlím. Prvňáci se na celý týden změní ve štěňata. Změní se vzhled třídy a rozvrh. Malujeme pejsky, počítáme o nich zajímavé matematické úlohy, čteme psí příběhy a vymýšlíme nové.

Letošním vrcholem programu byla návštěva paní Jany Svobodové z organizace Tlapky Naděje se třemi psími kamarádkami. Fenkami Sandy, Essi a Rinou. Nebyly to jen tak obyčejné psí slečny. Byly vychovány k tomu, aby lidem i dětem pomáhaly, když je něco trápí. Dělají to taktně a s velkou láskou.

Velká bílá pudlice připomíná důstojnou dámu od královského dvora, černobílá kolie si všechny získá svou hravostí a šikovností. Nejvíce u dětí však bodovala nejstarší a nejmenší „babička“ Rina. Svým klidem a laskavostí.

Ovšem MAXIMÁLNÍ dík patří paní Janě Svobodové, která se svými pejsky za dětmi přišla. O té návštěvě děti vyprávěly doma i jinde ještě další dny. Výsledkem jsou nejen obrázky, ale i třeba tato básnička o pejskovi:

Moje láska není dvojnožka,

jmenuje se Majuška.

Nosí černý kožíšek

a není to žádný voříšek.

Štěká, kouše, raduje se,

skotačíme spolu v lese.

Až zajde sluníčko,

k večeři dostane masíčko.

 

Hanuš